PAVASARIS 2011: KRĀSAS
 • Grey
 • Beuge
 • Sand
 • Light Brown
 • Brown
 • Dark Grey
 • Black
 • Blue
 • Red
 • Emerald Green
AUDUMI UN FAKTŪRAS
 • Jacquard
 • Jacquard
 • Zebra
 • Furs
 • Cheetah
 • Leopard
 • Velvet
latviski по-русски
rss

Backstage jeb kā viss notiek

Vārds "Backstage" tiek lietots daudzu pasaules valstu ikdienas valodā. Mēs bieži īsi aprakstām, kas palicis nepamanīts, gatavojoties kāzām, eksāmenam, darba atskaitei, kas jānolasa priekšniekam. "Backstage" lietojam pat dzemdību procesā. Kad piedzimst mazulis, daudz kas paliek "aiz kadra". Kaut gan mūsdienās visu Backstage var ieraudzīt izklāstītu Internetā.

Ko tad īsti nozīmē šis vārds? Burtiski "Backstage" tiek tulkots kā "aizkulišu". Latviešu valodā bieži saka "aiz kadra", "aizkulisēs", "slepens". 

Mēs, protams, liekam akcentu uz Backstage modes industrijā. Modeles, dizaineri, vizāžisti, frizieri, stilisti, piemin Backstage, runājot par gatavošanos modes skatei, foto sesijas veidošanai vai video reklāmas vai muzikālā klipa uzņemšanai. Pirms modeles uz pāris minūtēm iziet uz "mēles", notiek sagatavošanās pāris stundu vai pat dienu garumā.

Modeles atbrauc bez grima, ērtā apģērbā, ar mācību un daiļliteratūras grāmatām, portatīvajiem datoriem, iPod utt., jo rindā pie vizāžista vai friziera ar kaut ko ir jānodarbojas, un vēlams — ar kaut ko lietderīgu! Bet visām modelēm ir jābūt uz vietas, jo vēl priekšā ir divi vai trīs mēģinājumi un "ģenerālais gājiens", kā to sauc skates režisori. Atbilstoši ir jāpiemeklē muzikālais pavadījums, jātiek galā ar "mēles" apgaismojuma procesu, un tas viss jāsaskaņo ar šova režisora nodomiem. Visam ir jābūt pilnīgi nevainojami!

Tā izskatās labi organizētas, augsta līmeņa modes skates un modes pasākumi. Aktīvi izpaužas rūpes par modeļu komfortu, jo tieši no viņu darba ir atkarīgi skates panākumi (protams, ar nosacījumu, ka apģērbu kolekcija patiešām ir laba J).

Taču ja "rūpes" izpaliek, tad viss var izskatīties šādi:

Var pietrūkt krēslu, un modeles sēž uz grīdas. Nav aprēķināts laiks, un tas netiek izmantots racionāli. Modeļu mantas var palikt bez pieskatīšanas skates un šova laikā un var vispār pazust, ja nav nodrošināta pienācīga apsardze. Ja ir uzklāts grims un ir tikai viens vizāžists uz visām, tad modele visu laiku līdz pat skatei nevar neko ēst, lai to nesabojātu. Var dzert, bet tikai caur salmiņu, ja vispār tāds dzēriens ir paķerts līdzi. Sagatavošanās sākas jau no rīta, lai paspētu līdz grandiozajam šovam.

Cita, pilnīgi pretēja situācija ir topmodelēm. Viņas atbrauc uz to laiku, kad viņas gaida vizāžists un frizieris. Tā kā topmodeļu laiks maksā dārgi, tad tas ir saplānots pa stundām. Topmodele ir profesionāle ar lielo burtu, viņai nav nepieciešamības piedalīties visos mēģinājumos (izņemot iestudējuma šovus). Viņu asistents ātri izstāsta, kur ir "mēles" galvenie punkti un kādā stilā notiks skate.

Pēc daudzu stundu sagatavošanās visbeidzot ir pienācis noslēdzošais moments. Tiek uzvilkts kostīms, tērps pirmajai iziešanai. Cilvēki ar rācijām un visbiežāk melnos tērpos atbild par Backstage gan aiz skatuves, gan uz pašas skatuves vai "mēles". Viņi visu vēro īpašos monitoros aizkulisēs un padod zīmi nākamai modelei. Tāpēc skate izskatās kā automātiska. Pēc fināla izgājiena kāda no modelēm uzreiz steidzas noņemt grimu un izķemmēt matus pēc sarežģītās frizūras un tonnas matu lakas, kāda steidzas mājās pārģērbties un nokļūt uz after–party, kas veltīta skatei vai dizainerim.

Cita situācija ir ar foto sesijas Backstage. Kādreiz viena iedomātā kadra dēļ, kas turpmāk būs uz žurnāla vāka vai pilsētas reklāmā, vai uz plakāta, gatavojoties var paiet visa diena. Ja ir savākta profesionāla komanda, tad arī Backstage ir ātrāks un kvalitatīvāks, un foto sesijas rezultāts izdodas augstā līmenī. Taču mēdz būt arī foto kadri, kuros vajag veikt neparastus uzdevumus. Piemēram, padarīt nosalušu seju modelei vai izveidot vētras efektu uzņemšanas laikā, vai arī modeles acīm ir jāizskatās līdzīgi kā kaķenei. Tādus kadrus nepieciešams ne tikai nofotografēt, bet arī apstrādāt, veidot montāžu, izmantojot īpašas datorprogrammas. Tas arī ir Backstage. Secinājums ir viens: kāds Backstage — tāds ir rezultāts!

Autore: Anna Cine

Foto: 1,3: Kirills Aders

AtpakaļUz augšuUz priekšu
 
AtpakaļUz augšuUz priekšu